Tea Grill, Katja Hribar, Tamara Jelen, Nina Krajnik, Špela Počivalšek, Tara Seme, Ines Stajan, Neva Vaner, Tina Zabukovec

Hišica iz soli: romske zgodbe in pesmi

Leto izida: 2013

ISBN: 978-961-253-150-8

Redna cena: 5,00 EUR

Knjiga je delo študentk socialne pedagogike, primer dobre prakse v smislu, da je študijski projekt zaradi velike angažiranosti sodelujočih prerasel v večji projekt in zdaj dobiva tudi epilog v knjižni obliki. V prvem delu se avtorice sprehodijo preko nekaterih navad in običajev, ki jih izvejo v pogovorih s sogovorniki, ki jih srečajo in spoznajo v procesu svojega terenskega dela v treh različnih slovenskih regijah. Primerjajo življenje Romov nekoč in danes, pri čemer izstopa vidik, kako je življenje Romov danes vse bolj podobno vsakodnevnemu življenju ostalih (Neromov) ter kako njihove tradicije počasi plahnijo in se izgubljajo v po eni strani pluralnem, po drugi strani pa unificiranem svetu. V drugem delu avtorice predstavijo romske zgodbe, v tretjem pa pesmi, oboje zapisano v treh različicah jezika slovenskih Romov in tudi v slovenščini.

Delovanje svetovalne službe

Misliti socialne inovacije

Šolsko polje: teme iz filozofije edukacije in edukacijskih strategij

Specialnopedagoški vidiki inovativnih pristopov k učenju in poučevanju študentov s posebnimi potrebami v visokošolskem prostoru