Nada Turnšek

Subjektivne teorije o otroštvu in vzgoji

Leto izida: 2008

ISBN: 978-961-253-010-5

Redna cena: 7,00 EUR

Knjiga prinaša podroben pregled teoretskih konceptov in rezultatov raziskovanja, ki pojasnjujejo zveze med stališči in subjektivnimi teorijami vzgojiteljic in vzgojiteljev na eni strani ter značilnostmi sodobnih vrtcev na drugi. Knjiga je uporabno gradivo za vse, ki raziskujejo vlogo stališč in subjektivnih teorij v vzgojnih praksah. Morda bo dobrodošla tudi za kolegice in kolege, ki se ukvarjajo z vprašanjem, kako koncipirati izobraževanje vzgojiteljic in vzgojiteljev, da to ne bo zgolj »izobraževanje za tehnologijo in organizacijo vzgoje«, pač pa za reflektirano pedagoško delo. To terja razmislek o lastnih prepričanjih, vedenjih, kompetencah ter sposobnost odgovoriti na vprašanja identitete in poslanstva. Pomembna sestavina refleksije je tudi sposobnost prepoznavanja lastne ‘vpetosti’ v institucionalne danosti vrtca, zahteve in pričakovanja sodelavcev in staršev ter kritično prevrednotenje družbenih ideologij, v kontekstu katerih se oblikujejo naša pojmovanja otroštva in vzgoje.

Svetovanje v praksi

Šola za vse? Ideja inkluzije v šolskih sistemih

Moč vzgoje: sodobna vprašanja teorije vzgoje

Mušji ples