O fakulteti

PEFcast

PEFcast je podkast Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani, namenjen vsem učiteljem, vzgojiteljem, študentom, bodočim študentom in kolegom zaposlenim na fakultetah, ki bi želeli prisluhniti aktualnim vsebinam s področja vzgoje in izobraževanja.

Prispevki so mnenja avtorjev in ne izražajo nujno stališč zaposlenih na Univerzi v Ljubljani Pedagoški fakulteti.

Aktualno

PEFcast: Študenti s posebnimi potrebami

Delavnica o zmanjševanju odpadkov in krožnem gospodarstvu

Dragica Čadež – prejemnica Prešernove nagrade za življenjsko delo

Izpostavljeno

Youtube kanal Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani

Sva Sanja Berčnik in Laura Rožman Krivec, obe zaposleni na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani in sva vaši gostiteljici v podkastu. V podcastih bova gostili strokovnjake, raziskovalce, avtorje, študente, ki bodo skozi pogovor predstavili svoja aktualna raziskovalna dela in debatirali o aktualnih tematikah na področju vzgoje in izobraževanja ter predstavljali študijske programe in odmevnejše dogodke na fakulteti. Ob vsaki epizodi pa bo dodana tudi povezava do gradiva. Prijetno poslušanje in ogled vam želiva!

Epizoda 3: Študenti s posebnimi potrebami

V tretji epizodi PEFcasta je bila gostja asist. dr. Ana Bezenšek. Ana je zaposlena na PEF kot asistentka na oddelku Specialna in rehabilitacijska pedagogika, prav tako je zaposlena na Inštitutu za avtizem. Pogovor je tekel o projektu VITA, o študentih s posebnimi potrebami – njihovih potrebah in izzivih, o delu visokošolskih učiteljev in sodelavcev s študenti s posebnimi potrebami in o prispevku pod avtorstvom Ana Bezenšek, Karmen Javornik in Milena Košak Babuder z naslovom Študenti z avtističnimi motnjami, objavljenem v znanstveni monografiji Specialnopedagoški vidiki inovativnih pristopov k učenju in poučevanju študentov s posebnimi potrebami v visokošolskem prostoru.
Povezava do monografije: https://ebooks.uni-lj.si/ZalozbaUL/catalog/view/365/686/7933
Povezava do projekta VITA: https://instavtizem.org/projekt-vita/

Epizoda 2: Kompenzacijski programi v predšoloski vzgoji

V drugi epizodi podcasta predstavljamo prispevek Compensatory programs in preschool education, torej Kompenzacijski programi v predšoloski vzgoji, objavljen v Handbook of equality of opportunity, torej priročniku, ki zagotavlja verodostojno razlago enakih možnosti, predstavlja različne koncepte, ki se najpogosteje povezujejo z enakimi možnostmi, in razpravlja o številnih problemih, ki prevladujejo v polemikah o enakih možnostih na teoretični, politični ali praktični ravni. Avtorici sva Sanja Berčnik in Laura Rožman Krivec. Priročnik predstavlja različne koncepte, ki so najpogosteje povezani z enakostjo priložnosti, in razpravlja o številnih težavah, ki prevladujejo v polemikah o enakosti priložnosti na teoretični, politični ali praktični ravni. Povezava do prispevka:https://link.springer.com/referencewo…

 

Epizoda 1: Waldorfska pedagogika

V prvi epizodi podcasta predstavljamo prispevek Waldorf education in Slovenia oz. Waldorfska pedagogika v Sloveniji, objavljen v knjigi z naslovom Critically Assessing the Reputation of Waldorf Education in Academia and the Public: Recent Developments the World Over, 1987–2004 izdani pri založbi Routledge v letu 2024. Avtorici sva Sanja Berčnik in Laura Rožman Krivec. Knjiga združuje kritično oceno waldorfske pedagogike z vidika javnosti in akademskega sveta z mednarodne perspektive.

Povezava do gradiva >

Bodi na tekočem