O fakulteti

Oddelek za biologijo, kemijo in gospodinjstvo

Podaljšano upravičeno obdobje za izvedbo Erasmus+ prakse

Uradne ure referata

Štipendije za študente nekaterih pedagoških študijskih programov

Dvopredmetni učitelj

Vas zanima študij biologije, kemije in gospodinjstva na programu Dvopredmetni učitelj?

Poslanstvo

Poslanstvo oddelka je izobraziti kakovostne učitelje biologije, kemije in gospodinjstva, ki se bodo lahko učinkovito vključili v slovenski šolski sistem od predšolskega obdobja do konca srednje šole. Strokovno kompetenten učitelj naravoslovnih predmetov bo lahko spodbudil mlade, da se bodo z veseljem vključevali v naravoslovno-tehniške študijske smeri in bo na tak način pomembno vplival na prihodnji trajnostno naravnan razvoj družbe.

Pedagoška dejavnost

Univerzitetni dodiplomski študijski programi iz področja biologije, kemije in gospodinjstva (trenutne dvopredmetne vezave so biologija in kemija, biologija in gospodinjstvo, kemija in fizika ter kemija in gospodinjstvo) so namenjeni izobraževanju učiteljev teh naravoslovnih vezava za osnovno in srednjo šolo. Člani oddelka poleg izvajanja dodiplomskih študijskih programov (1. stopnja), sodeluje tudi v programih podiplomskega študija 2. stopnje ter programu doktorskega študija (3. stopnja).

Člani oddelka izvajajo tudi izbirne predmete ali module 1., 2. in 3. stopnje študija na Pedagoški fakulteti ter na drugih članicah Univerze (Biotehniška fakulteta, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) ter predmete predmetnih področji biologije, kemije in gospodinjstva za druge oddelke Pedagoške fakultete. Člani oddelka sodelujejo tudi v programih stalnega strokovnega izobraževanja učiteljev.

Organizacijsko ima oddelek tri katedre:

• Katedro za biološko in okoljsko izobraževanje
  • Katedro za kemijo in kemijsko izobraževanje
  • Katedro za gospodinjstvo in gospodinjsko izobraževanje.

Raziskovalna dejavnost

Raziskovalna dejavnost članov oddelka zajema  področje naravoslovnega raziskovanja. Bolj specifično se člani oddelka ukvarjamo z raziskovanjem na področjih biološkega, kemijskega, gospodinjskega in okoljskega izobraževanja. Izsledke raziskav člani oddelka objavljajo v mednarodno priznanih revijah in monografijah. Raziskovalna dejavnost članov oddelka je vezana tudi na sodelovanje v mednarodnih projektih in organizacijah (glejte osebne spletne strani članov oddelka in posameznih kateder).

Podrobneje o oddelku

Predstojnik oddelka: prof. dr. Iztok Devetak