O fakulteti

Oddelek za matematiko in računalništvo

Oddelek izobražuje in usposablja bodoče učitelje matematike in računalništva za na osnovnih in srednjih šolah.

Podaljšano upravičeno obdobje za izvedbo Erasmus+ prakse

Uradne ure referata

Štipendije za študente nekaterih pedagoških študijskih programov

Dvopredmetni učitelj

Vas zanima študij matematike in računalništva na programu Dvopredmetni učitelj?

Poslanstvo

Oddelek za matematiko in računalništvo sodeluje pri izvajanju strokovnih predmetov s področja matematike, računalništva in specialnih didaktik v različnih študijskih programih PEF (prvostopenjska programa Dvopredmetni učitelj in Razredni pouk, drugostopenjski program Predmetno poučevanje, doktorski študij Izobraževanje učiteljev in edukacijske vede). Člani oddelka so tudi močno vpeti v znanstveno in raziskovalno dejavnost ter v strokovne in razvojne dejavnosti na področju izobraževanja.

Pedagoška dejavnost

Univerzitetni dodiplomski in podiplomski študijski programi iz področja matematike in računalništva  (trenutne možne  vezave so matematika in računalništvo, fizika in matematika te matematika in tehnika) so namenjeni izobraževanju učiteljev za osnovno in srednjo šolo. Člani oddelka poleg izvajanja teh programov izvajamo tudi predmete iz področja matematike in računalništva na ostalih študijskih programih Pedagoške fakultete ter sodelujemo pri izvedbi doktorskega študijskega programa Pedagoške fakultete.

Raziskovalna dejavnost

Člani oddelka raziskovalno delujemo na področjih matematike in didaktike matematike ter računalništva in didaktike računalništva. Pri matematiki je posebej močno zastopano raziskovanje teorije grafov, topologije in kompleksne analize. Sodelujemo v različnih domačih in mednarodnih raziskovalnih programih in projektih.

Spletno mesto

maraucitelj.si