Marjan Šimenc (ur.), Veronika Tašner (ur.)

Komu je na poti kakovostno javno šolstvo?

Leto izida: 2016

ISBN: 978-961-92131-5-5

Na področju vzgoje in izobraževanja je neoliberalna globalizacija širila vero, da bosta trg in konkurenca vodila do boljših dosežkov. Zadolžena država, ki je morala plačati zapitek gospodarske krize, je bila prisiljena krčiti sredstva za javno šolstvo. Ko je iz ideoloških razlogov to varčevanje sovpadlo z odlivanjem denarja iz javne sfere v zasebno, je upadla tudi kakovost javnega sistema. Naslednji možni korak je lahko predvideti: slabša kakovost javnega šolstva, ki je posledica nenaklonjenosti, omejevanja in krčenja, postane dodatni razlog za močnejšo podporo zasebnim šolam. To se za zdaj morda res zdi zgolj možnost, a gre za možnost, ki hoče postati realnost. Avtorice in avtorji pričujočega dela predlagamo, da Slovenija, da ne bi ponovila nakazane poti razgradnje javnega sektorja, opravi temeljit razmislek o smiselnih in potrebnih korakih pri urejanju razmerja med javnim in zasebnim v šolstvu. Tisto, kar se zdaj lahko zdi drobna sprememba, bo imelo čez desetletje morda bistveno drugačen pomen.

Inovativno učenje in poučevanje za kakovostne kariere diplomantov in odlično visoko šolstvo: sodobni didaktični pristopi v visokem šolstvu

Terapevtska rekreacija v vodi za starejše

Učbeniki in družba znanja

Študije (primerjalne) neenakosti