Alt
Barbara Bajd, Gregor Torkar, Marjanca Kos, Luka Praprotnik, Tanja Gnidovec

Začetno naravoslovje – biologija: navodila za vaje s teoretičnim dodatkom

Leto izida: 2020

Št. strani: 100

ISBN: 978-961-253-267-3

Redna cena: 10,00 EUR

Učbenik z naslovom Začetno naravoslovje – biologija je primarno namenjen študentom Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani, ki so vpisani v prvostopenjski študijski program Predšolska vzgoja, kot podpora pri izvedbi vaj pri predmetu Začetno naravoslovje – biologija. Vaje obravnavajo in vsebinsko dopolnjujejo učne vsebine s predavanj. V skrbno izbranih poglavjih so obravnavane biološke dejavnosti in vsebine, ki so posebej primerne za delo s predšolskimi otroki.

IZ RECENZIJ

»Zasnovane učne enote so v skladu z učnim načrtom predmeta, vsebinsko primerne in z didaktičnega vidika ustrezno strukturirane. Besedilo, ki teče logično in se smiselno nadgrajuje, korakoma razvija vsakokratno temo in ni preobremenjeno s podrobnostmi, zato ocenjujem, da mu študenti lahko sledijo in jim resnično omogoča učinkovito usvajanje znanja.«

IZR. PROF. DR. JELKA STRGAR

»Dejavnosti so premišljeno izbrane tako, da vodijo študente k spoznavanju in utrjevanju bioloških vsebin in razvijanju pozitivnega odnosa do narave, hkrati pa nudijo dovolj priložnosti za kreativno delo v vrtcu.«

»Od naravoslovnih postopkov, ki jih izpostavljajo avtorji v predgovoru, sta v ospredju opazovanje in razvrščanje, kar tudi ustreza ravni usvajanja naravoslovnih postopkov pri otrocih v vrtcu. Precejšen poudarek je na razvrščanju, ki se uporablja pri določanju organizmov ali njihovih delov z določevalnimi ključi in se dobro navezuje tudi na dodatek o sistematiki živih organizmov.«

IZR. PROF. DR. DUŠAN KRNEL

Ostale publikacije

Alt

Kvalitativno raziskovanje na pedagoškem področju

SP

Alt

Za človeka gre! Zbornik posvečen Vinku Skalarju

SP

Alt

Jezikovno in medkulturno uzaveščanje v osnovni šoli: priročnik za učitelje

SP

Alt

Supervizija: proces razvoja in učenja v poklicu

SP

Alt

Patologija glasu ter izbrana poglavja iz patologije govora

SP

Bodi na tekočem