Vida Manfreda Kolar

Razvoj pojma število pri predšolskem otroku

Leto izida: 2006

ISBN: 978-961-253-145-4

Knjiga podrobneje osvetljuje obdobje otrokovega začetnega soočanja s svetom števil in računskih operacij. Predstavljeni so izsledki številnih tujih raziskav na tem področju, ki so dopolnjeni z rezultati raziskave, ki sem jo izvedla s skupino predšolskih otrok v vrtcu Urša v Domžalah. Delo sestoji iz treh poglavij in dodatka.

Pričujoče delo je namenjeno vsem tistim, ki imajo pri svojem vsakodnevnem delu opraviti z otrokom na prehodu iz predšolskega v šolsko obdobje in bi želeli poglobiti svoje znanje o otrokovem razvoju na področju pojma število in računskih operacij. Sem sodijo tako študenti predšolske in razredne stopnje kot tudi vzgojitelji in učitelji prve triade. V zadnjem poglavju – dodatku boste našli primere dejavnosti, prek katerih lahko uvedemo učenje aritmetike z razumevanjem.

Motiviranje učencev v šoli: analiza ključnih dejavnikov zagotavljanja kakovosti v vzgojno-izobraževalnem sistemu

Sodobne teme na področju edukacije III

Socialna pedagogika – med teorijo in prakso

Naravoslovje v Reggio projektih