Jurij Selan, Mira Metljak, Sanja Berčnik, Mateja Dagarin Fojkar

Competency Profile for Teaching and Learning Research Integrity

Leto izida: 2021

ISBN: 978-961-253-277-2 (PDF)

V priročniku je predstavljen kompetenčni profil za poučevanje in učenje raziskovalne integritete. Namen priročnika je predstaviti ključne kompetence s področja raziskovalne integritete, ki jih morajo osvojiti študenti različnih stopenj študija (od dodiplomskega, magistrskega do doktorskega), zato da lahko v skladu z raziskovalno integriteto delujejo v akademskem svetu. Kompetence so strukturirane v štiri ključna področja, ki jih pokriva raziskovalna integriteta: temeljne vrednote, raziskovalna praksa, objavljanje in kršitve. Za vsako izmed teh področij so kompetence predstavljene glede na kompleksnost oz. raven študija (od dodiplomskega, magistrskega do doktorskega). Priročnik je namenjen visokošolskim učiteljem kot pomoč pri vključevanju raziskovalne integritete v učne načrte predmetov z različnih strokovnih področjih kot tudi študentom pri seznanjanju in spoznavanju temeljih vsebin s področja raziskovalne integritete.

Priročnik je nastal v okviru projekta ‘INTEGRITY’, podprt s pomočjo programa Erasmus+ Evropske komisije (št. projekta: 2018-1-NL01-KA203-038900).

Na pragu novega doma: oddaja otrok v vzgojni zavod

Supervizija in koučing

Sodobni pedagoški izzivi v teoriji in praksi

Cirkuška pedagogika