Alenka Vidrih (ur.), Robert Potočnik (ur.)

Pomoč z umetnostjo z ranljivimi posamezniki in skupinami

Leto izida: 2022

ISBN:978-961-253-290-1

Redna cena: 15 EUR

Z izdajo znanstvene monografije želimo omogočiti vpogled v subtilno naravo procesa, znotraj katerega raziskujemo dobrobit umetnosti v različnih socialnih okoljih. Zaradi prožne uporabnosti vedno večja priljubljenost te vede utemeljuje kot znanstveno disciplino, ki predstavlja prispevke avtorjev, povabljenih k preoblikovanju svojih raziskovalnih del, z namenom predstavitve in večje prepoznavnosti tega področja kot znanstvene discipline. Znanstvena monografija vključuje šest znanstvenih prispevkov desetih avtorjev. Prispevki so si med seboj različni, razporejeni pa so glede na starost oseb, vključenih v raziskave. Prispevki obravnavajo različna področja pomoči z umetnostjo – ustvarjalni pristop z glasbo, s plesno-gibalno in z likovno dejavnostjo vse od predšolskega in šolskega do odraslega obdobja.

Ali edukacija lahko spremeni družbo? in drugi spisi

Priseljenci v Sloveniji skozi raziskovalno prizmo študentov Pedagoške fakultete

Bralno razumevanje na preizkušnji

Spodbudno učno okolje: ideje za delo z nadarjenimi v osnovni šoli