Judith Torney-Purta, Rainer Lehmann, Hans Oswald, Wolfram Schulz

Državljanstvo in izobraževanje v osemindvajsetih državah: državljanska vednost in angažiranost pri štirinajstih letih

Leto izida: 2003

ISBN: 86-7735-061-6

Redna cena: 6,00 EUR

Gre za publikacijo, ki je nastala na podlagi primerjalne raziskave IEA na področju državljanske vzgoje in izobraževanja. Poleg osnovnega opisa raziskave, je predstavljen odnos učencev do naroda, države, imigrantov in političnih pravic žensk ter državljansko angažiranje in politične aktivnosti učenk in učencev, njihovi pogledi na državljansko angažiranje v razredu, šoli in mladinskih organizacijah. V knjigi najdemo tudi dodatno študijo Marjana Šimenca na temo IEA raziskave državljanskega izobraževanja in vzgoje v Sloveniji.

Kakovost učbenikov v Sloveniji: izzivi in priložnosti

Prispevki k posodobitvi pedagoških študijskih programov I

Inovativno poučevanje naravoslovja in spodbujanje naravoslovne pismenosti v osnovni in srednji šoli

Učne metode in razvoj učiteljeve metodične kompetence