Iztok Devetak, Miha Slapničar

Kemijske osnove naravoslovja z navodili za laboratorijske vaje

Leto izida: 2021

ISBN: 978-961-253-246-8

Redna cena: 11,00 EUR

Učbenik “Kemijske osnove naravoslovja z navodili za laboratorijske vaje”, je namenjen študentkam in študentom razrednega pouka ter učiteljicam in učiteljem, ki razredni pouk ter tudi ostale naravoslovne predmete že poučujejo. V učbeniku so poleg laboratorijskih vaj podane temeljne teoretične osnove, ki so potrebne za razumevanje izvedbe in ugotovitev pri posameznem poskusu. Učbenik obsega deset laboratorijskih vaj s področja splošne in anorganske ter tudi organske kemije. V sklopu vsake laboratorijske vaje so zbrani poskusi, ki jih lahko učitelji tako razrednega pouka, kot tudi učitelji naravoslovnih predmetov uporabijo pri svojem poučevanju. Zbrani poskusi so primerni tako za samostojno eksperimentalno delo učencev in učenk, kot tudi za demonstracijsko izvedbo učitelja.

Kakovost učbenikov v Sloveniji: izzivi in priložnosti

Skriti pomeni pravljic: od svilne do jantarne poti

Preseki odvečnosti: nevidne identitete mladih priseljenk v družbi tranzicijskih vic

Izbrana poglavja iz glasbene didaktike