Uršula Podobnik (ur.), Vida Manfreda Kolar (ur.), Hema Vasle (ur.)

70 češenj: matematična slikanica

Leto izida: 2022

ISBN: 978-961-253-292-5

Redna cena: 10,00 EUR

Slikanica 70 češenj je matematična slikanica, kar pomeni, da otroka preko zgodbe vodi v svet matematike. Gre torej za didaktični pripomoček, preko katerega realiziramo določene matematične cilje. V tem primeru se cilji navezujejo na vlogo števila nič: število nič kot moč prazne množice, kot nevtralni element za seštevanje in odštevanje, kot število, ki je manjše od vseh naravnih števil ter kot števka v zapisu mestne vrednosti. Otrok se ob branju zgodbe sreča z vsemi naštetimi vidiki, vendar na zelo spontan in nevsiljiv način, preko življenjskih situacij, v katerih glavna protagonistka Anička doživlja vedno nova razočaranja, saj jo drugi obravnavajo kot število brez vrednosti. Nazadnje vendarle odkrije, da ni brez vrednosti, saj združena s svojimi prijateljicami, ki predstavljajo števila 1, 3 in 7 odigra pomembno vlogo pri povečanju vrednosti števila. Poleg matematične funkcije, ki se postopno razkriva skozi zgodbo, je zato potrebno poudariti tudi vzgojno funkcijo zgodbe in ozaveščanje o tem, da je vsak posameznik pomemben in prispeva  svoj delež k skupnosti.

Kakovost učbenikov v Sloveniji: izzivi in priložnosti

Učna motivacija in razlike med učenci

Teorije v razvojni psihologiji

Priseljenci v Sloveniji skozi raziskovalno prizmo študentov Pedagoške fakultete