28. 2. 2023

Galerija UL PEF v knjižnici – Maruša Štibelj

Vljudno vabljeni k ogledu kolažev na platnu Maruše Štibelj.

Maruša Štibelj je pred leti diplomirala na Oddelku za likovno pedagogiko na Pedagoški fakulteti UL. Po končanem študiju je najprej potovala po svetu in se kasneje popolnoma posvetila umetniški karieri. Začela je ustvarjati slikarska dela v ciklih in sodelovati pri najrazličnejših projektih. Postopama se je v njenem slikarskem ustvarjanju začel dogajati premik iz bolj klasičnih slikarskih zasnov in upodobitev prostora v zmeraj bolj kolažirane površine, ki so ji omogočile popolnoma nove kompozicijske prijeme. Svoja dela je redno predstavljala na samostojnih in skupinskih razstavah v Sloveniji in tujini. Leta 2018 je svoja dela iz cikla Chronically late predstavila na Salonu lepih umetnosti v Parizu, kjer je zanje prejela nagrado žirije.

doc. mag. Andrej Brumen Čop

Maruša Štibelj, Poletje, 2017, kolaž na platnu, 40 x 50 cm
Maruša Štibelj, Jesen, 2017, kolaž na platnu, 40 x 50 cm
(foto: Vesna Blagotinšek)