13. 12. 2023

Vzporedna razstava: City: Living space – Mesto življenja

City: Living space

Mesto življenja

Razstava, sredi katere ste se znašli, skuša povezati različne kritične poglede na urbane prostore Ljubljane.

Gledalčev pogled študentke Likovne pedagogike popeljejo po skritih pokrajinah, ki leže na preseku vsakdanjega in neznanega. Smeti se kopičijo, vožnja na delo postane komunikacija, ne-kraji se razcvetijo v kraje in vsakdanje postane prežeto s skrivnim življenjem zvokov, barv in nepredvidenih perspektiv.

Sodelujoče umetnice so prestopale meje svojega območja udobja, pri svojem delovanju in  gibanju po prostoru so uporabile pristop umetniškega raziskovanja (artistic research), ki umetnosti in medija ne usmerja le k reprodukciji, pač pa ga uveljavlja kot novo obliko razmišljanja.

Razstava je rezultat delavnice, ki je bila del letošnjega cikla delavnic v okviru seminarja Likovna didaktika pod vodstvom mag. Tomáša Roztočila z Univerze Palacký Olomouc in dr. Bee Tomšič Amon.

__________________________________________________________________________

The exhibition you find yourselves immersed in strives to link several different critical perspectives on the urban spaces of Ljubljana.

Guided by the students of the Didactics of Art, the eye of the beholder strolls through hidden landscapes that lie on the intersection of the mundane and the unknown. The garbage is overflowing, the commute becomes communication, non-places bloom into places and the mundane becomes imbued with a secret life of sounds, colors and unforeseen perspectives.

The artists involved stepped beyond the borders of their comfort zone, working and walking around with the approach of artistic research that uses art and medium not only as a channel for reproduction but as a new form of thinking.

The exhibition is an outcome of a workshop that was a part of this year’s workshops series as a part Didactics of Art seminar taught by Mgr. Tomáš Roztočil from Palacký University Olomouc and supervised by dr. Bea Tomšič Amon.

Razstavljajo:

LIU KONTREC

ŠPELA SUŠNIK PARADIŽ

NIKA VADNJAL

LAURA MILAR

TJAŠA MORELA

LEJA LEŠNIK

PETRA DREV

ŠPELA GABROVEC

NEŽA SEGA

MOJCA BERKOPEC

SANTANA BOJIĆ