Študij

Računalništvo

Pri študiju računalništva boste razvijali didaktična znanja, ki so potrebna za uspešno podajanje računalništva učencem in dijakom.

Alt

Možnost nadaljnjega študija

Alt

Dodiplomski študijski program

Alt

splošna ali poklicna matura

Alt

4 leta

Alt

Možnost nadaljnjega študija

Alt

Dodiplomski študijski program

Alt

splošna ali poklicna matura

Alt

4 leta

Izpostavljeno

Izpostavljeno

Izpostavljena vsebina

Komu je program namenjen?

Študij računalništva na Pedagoški fakulteti je namenjen vsem, ki vam je računalništvo všeč, ki imate veselje do poučevanja in dela z mladimi ali vas zanima uporaba izobraževalne tehnologije in si želite znanja in spretnosti deliti s kolegi.

Kaj lahko pričakujem?

Med študijem boste pridobili poglobljena znanja iz vseh področij računalništva, s poudarkom na vsebine, ki jih pokrivajo moderni šolski učni načrti: računalniški sistemi, analiza podatkov, algoritmi in programiranje, omrežja in Internet ter učinki računalništva in informatike. V okviru študija boste spoznali tudi sodobne teme s področja računalništva kot so metode umetne inteligence in njihova uporaba v izobraževanju. Večina predmetov je sestavljena iz predavanj, kjer obravnavamo novo snov, vaj, ki so namenjene utrjevanju pridobljenega znanja in seminarjev, kjer študenti samostojno ali v manjših skupinah predstavljajo rezulatate seminarskega dela. Učni pristopi temeljijo na aktivnih oblikah dela, problemskem in projektnem učenju, kot je učenje z izdelovanjem izobraževalnih računalniških iger.

Didaktična znanja, ki so potrebna za uspešno podajanje računalništva učencem in dijakom, boste razvijali pri predmetih didaktike računalništva, ki vključujejo tudi hospitacije pri mentorjih učiteljih v šolah, praktične nastope na šolah in pedagoško prakso.

Kakšni so cilji programa?

Temeljni cilj programa je pridobitev vseh potrebnih strokovnih znanj za poučevanje računalništva v osnovnih šolah, srednjih šolah in gimnazijah ter tudi za opravljanje dela računalnikarja organizatorja informacijskih dejavnosti (ROID). To vsebuje tako poglobljeno razumevanje računalniške stroke kot tudi obvladanje specialno – didaktičnih vsebin in spretnosti, ki so potrebne za uspešno poučevanje računalništva ter znanja in spretnosti za delo z digitalno tehnologijo ter prenos le-teh na učence in kolege. Bodoče diplomante tudi usposabljamo za izdelavo večpredstavnih adaptivnih gradiv in učnih okolij za samosotjno in “mešano” aktivno e-učenje in za poučevanje in učenje na daljavo.

Pogoji za vpis

V univerzitetni študijski program Dvopredmetni učitelj se lahko vpiše:

  • a) kdor je opravil splošno maturo,
  • b) kdor je opravil poklicno maturo v kateremkoli srednješolskem programu in izpit iz enega od predmetov splošne mature, izbrani predmet ne sme biti predmet, ki ga je kandidat že opravil pri poklicni maturi,
  • c) kdor je pred 1. 6. 1995 končal katerikoli štiriletni srednješolski program.

Če bo sprejet sklep o omejitvi vpisa, bodo kandidati iz točk a. in c. izbrani glede na:

  • splošni uspeh pri splošni maturi oziroma zaključnem izpitu  60 % točk
  • splošni uspeh v 3. in 4. letniku 40 % točk

kandidati iz točke b. izbrani glede na:

  • splošni uspeh pri poklicni maturi 40 % točk
  • splošni uspeh v 3. in 4. letniku 40 % točk
  • uspeh pri predmetu splošne mature 20 % točk
vpiši se na pef

Začni študirati
Računalništvo

Nisi prepričan-a o študiju Računalništva?

Alt

razredni pouk

Alt

likovna pedagogika

Alt

predšolska vzgoja

Bodi na tekočem