Tatjana Devjak, Marcela Batistič Zorec, Janez Vogrinc, Darija Skubic, Sanja Berčnik

Pedagoški koncept Reggio Emilia in Kurikulum za vrtce: podobnosti v različnosti

Leto izida: 2010

ISBN: 978-961-253-052-5

Iz recenzij

Pričujoča monografija na enem mestu izčrpno in sistematično obravnava pedagoški koncept Reggio Emilia. Vendar pa rdeča nit monografije ni zgolj teoretična predstavitev navedenega koncepta, temveč proučevanje možnosti vključevanja elementov obravnavanega koncepta v slovenski Kurikulum za vrtce, zaradi česar je monografija širše uporabna in aktualna. Vsebina monografije je pestra, saj avtorji in avtorice tematiko osvetljujejo iz različnih zornih kotov. Prispevki v monografiji so glede na tematiko smiselno razvrščeni v tri večje vsebinske sklope, kar prispeva k njeni preglednosti in urejenosti.

Vsebinska naravnanost monografije bo zanesljivo pomembno prispevala k razvoju predšolske vzgoje v slovenskem prostoru zlasti na področju kakovostnega načrtovanja, dokumentiranja, izvedbe, spremljave in vrednotenja predšolske vzgoje, na področju nadaljnjega izobraževanja in usposabljanja strokovnih delavcev, pri oblikovanju partnerskega odnosa med otroki, vzgojitelji, starši in lokalno  skupnostjo ter uveljavljanju participacije otrok.

Gozd spomina – slikanica in priročnik

Inovativno učenje in poučevanje za kakovostne kariere diplomantov in odlično visoko šolstvo: različnost v visokošolskem prostoru

Alternativni vzgojni koncepti

70 češenj: matematična slikanica