Margaret Mead

Odraščanje na Samoi: psihološka študija mladih v prvotni družbi za zahodne bralce

Leto izida: 2022

ISBN: 978-961-253-291-8

Redna cena: 19,00 EUR

Margaret Mead (1901–1978) spada med najbolj znane kulturne antropologinje Združenih držav Amerike. Odraščanje na Samoi (Coming of Age in Samoa, 1928) je eno najvplivnejših antropoloških del dvajsetega stoletja. Opisuje način odraščanja mladih deklet na Samoi na otoku Ta’u sredi dvajsetih let 20. stoletja, kulturne vzorce zgodnje vzgoje otrok, razmerja med spoloma in odnos do spolnosti. Z opisi slednjih je pri mladih vplivala na upor proti družbenim konvencijam, ki so obeležili šestdeseta leta prejšnjega stoletja. V nadaljnjih petih desetletjih je M. Mead izdala še številna druga dela, med drugim Sex and Temperament in Three Primitive Societies (1935).

Prispevki k posodobitvi pedagoških študijskih programov II

KiddyCAT: Test odnosa do lastnega govora za predšolske otroke, ki jecljajo

Spodbudno učno okolje: ideje za delo z nadarjenimi v osnovni šoli

Naravoslovje (kemijske vsebine): Navodila za laboratorijske vaje