Iztok Devetak, Miha Slapničar

Kemijske osnove naravoslovja z navodili za laboratorijske vaje

Leto izida: 2021

ISBN: 978-961-253-246-8

Redna cena: 11,00 EUR

Učbenik “Kemijske osnove naravoslovja z navodili za laboratorijske vaje”, je namenjen študentkam in študentom razrednega pouka ter učiteljicam in učiteljem, ki razredni pouk ter tudi ostale naravoslovne predmete že poučujejo. V učbeniku so poleg laboratorijskih vaj podane temeljne teoretične osnove, ki so potrebne za razumevanje izvedbe in ugotovitev pri posameznem poskusu. Učbenik obsega deset laboratorijskih vaj s področja splošne in anorganske ter tudi organske kemije. V sklopu vsake laboratorijske vaje so zbrani poskusi, ki jih lahko učitelji tako razrednega pouka, kot tudi učitelji naravoslovnih predmetov uporabijo pri svojem poučevanju. Zbrani poskusi so primerni tako za samostojno eksperimentalno delo učencev in učenk, kot tudi za demonstracijsko izvedbo učitelja.

Učiteljevo in učenčevo razumevanje tekmovanja in sodelovanja: študija v Sloveniji, Madžarski in Angliji

Poučevanje kemije na univerzi v 21. stoletju (Ang: University Chemistry Teaching in the 21. Century)

Teorija in praksa sodelovanja s starši

Na pragu novega doma: oddaja otrok v vzgojni zavod