Milena Mileva Blažić

Primerjalna mladinska književnost: primerjalne študije slovenske mladinske književnosti v mednarodnem prostoru

Leto izida: 2021

ISBN:978-961-253-287-1

Redna cena: 35,00 EUR

Monografija je sestavljena iz izbora člankov in prispevkov avtorice, od katerih so bili nekateri že objavljeni v različnih revijah in zbirkah znanstvenih člankov, drugi pa so v monografiji objavljeni prvič. Skupaj nam dajejo vpogled v večplastno avtoričino produkcijo na temo primerjalne mladinske književnosti. Zato je ta monografija posebnega pomena, saj avtorica sodi med najuglednejše raziskovalce na omenjenem področju. Monografija je sestavljena iz devetih vsebinskih delov, ki zajemajo različne teme obravnavane tematike.

Monografija je izšla v angleščini.

Bolonjski proces: oblikovanje skupnega evropskega visokošolskega prostora

Moči, izzivi, vizije vzgojnih zavodov

Kakovost učbenikov v Sloveniji: izzivi in priložnosti

Spoznavanje otrok v razredu: izbrane teme iz razvojne psihologije za izvajanje prakse