21. 5. 2024

Pedagoška refleksija geneze sedanje šolske ureditve

Oddelek za pedagogiko FF UM v sodelovanju s Slovenskim društvom raziskovalcev edukacije (SLODRE) vabi na predavanje zaslužnega prof. dr. Zdenka Medveša z naslovom Pedagoška refleksija geneze sedanje šolske ureditve. Predavanje bo v četrtek, 30. 5. 2024 ob 12.00 v predavalnici 0.1 na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru.

Vljudno vabljeni!

Vsebina predavanja:

Sedanja ureditev slovenskega šolstva je bila zasnovana pred tridesetimi leti v času osamosvojitve Slovenije in spremembe političnega sistema, kar je narekovalo radikalno spremembo šolske paradigme. Učinki nove paradigme doslej niso bili raziskani, nobenih sistemskih posegov v šolstvo ni bilo v tem času, danes pa slišimo ocene, da je šolstvo pred zlomom. Predavanje je poskus pedagoške refleksije sedanje ureditve skozi učinke na področju izobraževanja in šolske kulture, medosebnih odnosov in vzgojnih strategij.

20. 6. 2024

Izšel je Razpis za Erasmus+ praktično usposabljanje v 2024/25

20. 6. 2024

Interni poziv za ocenjevanje raziskovalnih programov in izbor novih zagonskih raziskovalnih programov v letu 2024