12. 4. 2024

Obvestila o evropskih in mednarodnih razpisih, dogodkih in novicah

Objavljamo povezave do USRD zbranih novic preteklega tedna in druge informacije. Novice so objavljene tudi na intranetni strani.

​​​​Novičniki:

Priponka: Razpisi, Novice, Dogodki, Publikacij​e – 11/4/2024

​​Elektronsko sporočilo:  SBRA Tedenske e-novice 14-2024

Elektronsko sporočilo: Sredin Redni Informacijski Podatkovnik

Elektronsko sporočilo:​ EIT – Newsletter – Issue 42024 – From London to Riga and beyond find us at more locations than ever before!

Elektronsko sporočiloPoziv za vključitev v bazo ekspertov partnerstev TECES in info o razpisih TECES (vključno z EDA)

​Elektronsko sporočilo:  M-ERA.NET Newsletter – Call 2024 pre-proposal submission tool is open

Horizon Europe:

Elektronsko sporočilo Horizon Europe South Korea set to associate

ERC:

​​​​Elektronsko sporočilo:​ Advanced Grants winners  Science is Wonderful!

​​Informacije s področja vesolja:

​​Elektronsko sporočiloInformacije s področja vesolje zemeljska oprema za Rosalind Franklin novi projekti OSIP delavnica Uporaba vesoljskih tehnologij ob naravnih nesrečah.

Razpisi:

Elektronsko sporočiloNIH Funding Opportunities and Notices for 04-05-2024 (The NIH Guide TOC)

​Dogodki:

​​Elektronsko sporočilo: Vabilo na konferenco ESA glede terciarnega izobraževanja za države PECS pridružene in nove članice ESA 7. – 8. maj 2024

​​Elektronsko sporočilo:  European Commission Event on the publication of AI recommendations from the Scientific Advice Mechanism

Obvestila:

​​​​​Elektronsko sporočilo: Prezentacije z informativnega dne Interreg programov

​​​​​​Elektronsko sporočilo: SBRA obvešča Osnutek usmeritev za Cluster 1 WP 2025

​Priložnosti za partnerstva:

​​​​​Elektronsko sporočiloSBRA Obvešča Iskanje konzorciji za HORIZON-CL3CL5

Najnovejša raziskovalna novica:

Matematični fizik prof. dr. Tomaž Prosen z ekipo Googlovega laboratorija do pomembnega preboja v kvantni fiziki​