Nataša Pirih Svetina, Andreja Retelj

Večjezične dejavnosti v šoli in vrtcu: zbirka primerov iz prakse

Leto izida: 2022

ISBN: 978-961-253-273-4

V okviru nacionalnega projekta Jeziki štejejo (JeŠT – ESS projekt) je bila ena od številnih dejavnosti, h kateri so bili povabljeni v projektu sodelujoči vzgojno-izobraževalni zavodi, med njimi vrtci, osnovne in srednje šole ter visokošolske ustanove, tudi izvedba, analiza in ovrednotenje najrazličnejših didaktičnih dejavnosti, ki vključujejo več jezikov. Izvajalci teh dejavnosti so bili nato povabljeni, da svojo prakso predstavijo, opišejo in delijo s preostalo projektno skupnostjo. V priročniku predstavljamo primere devetindvajsetih dejavnosti, ki so jih prispevale kolegice in kolegi z vzgojno-izobraževalnih ustanov iz osrednjega in vzhodnega dela Slovenije.

Učbeniki in družba znanja

Kako mislijo institucije

Blizu doma: priročnik za delo z družinami

Učitelj v vlogi raziskovalca: akcijsko raziskovanje na področjih medpredmetnega povezovanja in vzgojne zasnove v javni šoli