Irena Lesar (ur.), Mojca Peček Čuk (ur.)

Priseljenci v Sloveniji skozi raziskovalno prizmo študentov Pedagoške fakultete

Leto izida: 2021

ISBN: 978-961-253-276-5

Redna cena: 25,00 EUR

Pričujoča monografija je nastala z namenom dati širšo vidnost zaključnim delom študentov na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani, ki obravnavajo vprašanje vključevanja priseljencev v vzgojno-izobraževalni sistem in v družbo nasploh. Tovrstna dela študentov predstavljajo namreč pomemben prispevek k razvoju znanosti in tudi prakse na tem področju, pa vendar ostajajo za širšo javnost pogosto neupravičeno prezrta. Osnovni kriteriji za objavo so bili, da gre za dela, pripravljena v zadnjih letih, da gre po oceni njihovih mentorjev in članov komisije za kakovostna dela, njihovi avtorji pa so pripravljeni iz njih napisati prispevek z aplikativno vrednostjo za pedagoško prakso. Tako je nastala pričujoča monografija, ki je raznolika, saj z različnih vidikov odstira življenje in položaj priseljencev pri nas, njihov ključni skupni imenovalec pa je iskanje možnosti zmanjševanja diskriminacije in izključevanja priseljencev iz institucij in življenja v družbi, v katero so se preselili.

Spotaknjena sLIKanica: Matematična slikanica

Gib in njegova sled: učbenik za povezovanje plesnih in likovnih vsebin

Nazaj v prihodnost: eseji o slikarstvu

Skriti pomeni pravljic: od svilne do jantarne poti