Vesna Geršak, Uršula Podobnik, Črtomir Frelih, Nuša Jurjevič

Gib in njegova sled: učbenik za povezovanje plesnih in likovnih vsebin

Leto izida: 2018

ISBN: 978-961- 253-192- 8

Redna cena: 14,00 EUR

Učbenik je namenjen dodiplomskim in podiplomskim študentkam in študentom predšolske vzgoje in razrednega pouka, vzgojiteljicam in vzgojiteljem ter učiteljicam in učiteljem, ki pri svojem delu združujejo različne oblike umetnosti, v našem primeru predvsem plesno in likovno. Vsebine učbenika ne zajemajo osnovnih teorij in praks s področij plesne in likovne didaktike, ampak gradijo na interdisciplinarnem pristopu ter učenju z umetniško izkušnjo in prek nje. Tako je lahko učbenik uporaben kot primer za doseganje ciljev kulturno-umetnostne vzgoje, ki poudarja vrednost in uporabnost umetnosti kot izražanja v vzgojno-učnem procesu. Obenem opisuje projekt Gib in njegova sled kot primer dobre prakse, ki je nastal v okviru internega projekta Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani. Med projektom smo razvili tudi model sodelovanja med fakulteto, šolo, umetniki in kulturno ustanovo. S tem tudi želimo spodbuditi tovrstne integracije in sodelovanja pri bralcih.

Pisanje učnih priprav za matematiko na razredni stopnji: priročnik za študente

Učenci s posebnimi potrebami in medvrstniško nasilje

Pedagoške buče: izbrana dela študentk in študentov Pedagoške fakultete

Prihodnost šole v družbah dela brez dela