Margaret Sutherland

Leto izida: 2015

ISBN: 978-961-253-169-0

Iz spremne besede

Priročnik je namenjen spodbujanju učenja nadarjenih otrok v predšolskem obdobju, čeprav so predlagane igralne dejavnosti primerne za vse otroke po principu »učenje je primerno za vse«. Predstavljene in načrtovane so namreč tako, da je pri njihovi izvedbi mogoče opaziti učne posebnosti posameznega otroka in otroka skladno z njimi nato nadalje optimalno vključevati v proces učenja. Vsebina poglavij priročnika je predstavljena ob igralnih dejavnostih, ki jih avtorica predlaga na različnih kurikularnih področjih, še posebej na gibalnem, glasbenem, jezikovnem in na matematičnem. Pri tem področij ne obravnava popolnoma ločeno, ampak k učenju pristopa celostno, kar pomeni, da načrtovane dejavnosti povezuje z otrokovim miselnim, gibalnim, jezikovnim, s socialnim in čustvenim razvojem. Poleg tega jih umešča v pristne življenjske situacije, ki otrokom predstavljajo nove izzive in jih tako smiselno motivirajo za aktivnost.

Specialne didaktike: kaj nas povezuje in kaj ločuje

Motiviranje učencev v šoli: analiza ključnih dejavnikov zagotavljanja kakovosti v vzgojno-izobraževalnem sistemu

Aktivnosti za spodbujanje in razvijanje timskega dela: priročnik za timsko delo v šoli

Komu je na poti kakovostno javno šolstvo?

Naravne spojine v živih sistemih: teoretične osnove z navodili za laboratorijske vaje