Špela Razpotnik, Bojan Dekleva

Na cesti: brezdomci o sebi in drugi o njih

Leto izida: 2007

ISBN: 978-961-253-004-4

Redna cena: 7,00 EUR

Knjiga ima namen predstaviti različne glasove, subjekte in diskurze predstavljanja brezdomstva. Prvo poglavje prinaša osnovna spoznanja o brezdomstvu. Drugo, najobsežneje poglavje opisuje življenjske zgodbe desetih ljudi, zapisanih kot deset študij primera. Tretje poglavje analizira sporočila medijev o brezdomstvu. Četrto poglavje analizira skupinski pogovor občanov na temo brezdomstva. Zadnje poglavje razpravlja o diskurzih cestnih časopisov in primerja prvi slovenski cestni časopis Kralji ulice s štirimi tujimi časopisi..

Knjiga kot celota želi biti ilustrativen prikaz nekaterih izmed možnih načinov analiziranja diskurzov brezdomstva na slovenskem gradivu.

Likovno/vizualno: eseji o likovni in vizualni umetnosti

Professional Induction of Teachers in Europe and Elsewhere

Včasih samo jecljam: knjiga za otroke od 7. do 12. leta starosti

Jezikovno spodbujanje otrok z Downovim sindromom z izčrpnim prikazom KPK sistema – s kretnjami podprte komunikacije