Etta Wilken

Jezikovno spodbujanje otrok z Downovim sindromom z izčrpnim prikazom KPK sistema – s kretnjami podprte komunikacije

Leto izida: 2012

ISBN: 978-961-253-117-1

Prevod dela knjige Ette Wilken je pridobitev za strokovno literaturo v slovenskem jeziku; pogrešamo namreč temeljna besedila o razvoju oseb z motnjo v duševnem razvoju in občutimo vrzel uporabnih napotkov za praktično delo.

Avtorica ne predpisuje (le) praktičnih napotkov in konkretnih vaj za delo z osebami z Downovim sindromom, ampak pojasnjuje, kako naj te vaje umestimo v otrokov vsakdan in zakaj je to pomembno. Kot izhodišče sodelovanja postavlja otrokove starše oziroma družino. Prav razumevanje razvoja od dojenčka do odraslih oseb z motnjo v duševnem razvoju bi moralo biti za strokovnjake izhodišče, kadar razmišljajo o ciljih svojega dela in sodelovanja s starši ter o tem, kako naj to poteka.

Teorije v razvojni psihologiji

Šolsko polje: teme iz filozofije edukacije in edukacijskih strategij

Didaktika slovenščine v mednarodnem prostoru

Terapevtska rekreacija v vodi za starejše

Prehodi v svet dela – izbira ali nuja?