Mojca Juriševič (ur.)

Dvajset najpomembnejših psiholoških načel za poučevanje in učenje od vrtca do srednje šole

Leto izida: 2016

ISBN: 978-961-253-195-9

Iz vsebine

V publikaciji je predstavljenih dvajset najpomembnejših psiholoških načel za poučevanje in učenje od vrtca do srednje šole. Načela je prepoznala in za strokovno uporabo v različnih vzgojno-izobraževalnih ustanovah od vrtca do srednje šole pripravila skupina psihologov, znana pod imenom Zveza za psihologijo v šolah in izobraževanju v okviru Ameriške psihološke zveze (APA). Psihološka znanost lahko pomembno prispeva k izboljšanju poučevanja in učenja v razredu. Poučevanje in učenje sta močno povezana s socialnimi in z vedenjskimi dejavniki človeškega razvoja, vključno s spoznavanjem, z motivacijo, s socialno interakcijo in sporazumevanjem.

Delo je luksus: mladi o izkušnjah brezposelnosti

Odraščanje na Samoi: psihološka študija mladih v prvotni družbi za zahodne bralce

Skupaj skozi Analizo I

Vloga psihologa v vzgoji in izobraževanju nadarjenih