Judith Torney-Purta, Rainer Lehmann, Hans Oswald, Wolfram Schulz

Državljanstvo in izobraževanje v osemindvajsetih državah: državljanska vednost in angažiranost pri štirinajstih letih

Leto izida: 2003

ISBN: 86-7735-061-6

Redna cena: 6,00 EUR

Gre za publikacijo, ki je nastala na podlagi primerjalne raziskave IEA na področju državljanske vzgoje in izobraževanja. Poleg osnovnega opisa raziskave, je predstavljen odnos učencev do naroda, države, imigrantov in političnih pravic žensk ter državljansko angažiranje in politične aktivnosti učenk in učencev, njihovi pogledi na državljansko angažiranje v razredu, šoli in mladinskih organizacijah. V knjigi najdemo tudi dodatno študijo Marjana Šimenca na temo IEA raziskave državljanskega izobraževanja in vzgoje v Sloveniji.

Miša, TomTom in Molly

Spodbujajmo razvoj zdrave otrokove samopodobe v začetku šolanja: priročnik za učitelje prvega triletja osnovne šole

Alternativni vzgojni koncepti

Bralno razumevanje na preizkušnji