24. 5. 2024

Z mreženjem do novih raziskovalnih idej – predstavitev COST akcij in primera iz prakse

Zaradi velikega zanimanja Univerzitetna služba za raziskovalno dejavnost znova pripravlja informativni dogodek »Z mreženjem do novih raziskovalnih idej –  predstavitev COST akcij in primera iz prakse«. Na njem bo svojo izkušnjo predstavila izr. prof. dr. Marjeta Kramar Fijavž iz FGG UL, ki je med letoma 2019 in 2024 koordinirala COST akcijo CA18232 – Mathematical models for interacting dynamics on networks.

Dogodek bo potekal v sredo, 12. junija 2024, od 10. ure dalje v živo na sedežu Univerze v Ljubljani. Dogodek je primarno namenjen raziskovalcem/kam – tako tistim, ki že imajo nekaj izkušenj s COST akcijami, kot tistim, ki jih še nimajo.

Dogodek bo trajal do največ 1,5 ure. Na njem boste raziskovalci/ke dobili odgovore na vprašanja:

• kaj so COST akcije in kako se vanje vključiti,
  • katere aktivnosti so financirane,
  • kakšne so prednosti sodelovanja v COST akcijah,
  • na kaj biti pozoren pri pripravi projektnega predloga,
  • kako poiskati potencialne partnerje…

Število mest na predstavitvi je omejeno. Prijave do zapolnitve prostih mest sprejemamo prek spletnega obrazca.

Na kratko o COST akcijah:

Cilj COST akcij je omogočiti povezovanje raziskovalcev/kam, industrije in oblikovalcev/kam politik z namenom razvoja novih konceptov in idej ter krepitvijo sektorja raziskav in razvoja. V COST akcije se lahko vključijo raziskovalci/ke na vseh stopnjah raziskovalne kariere, še posebej pa k udeležbi spodbujajo mlade raziskovalce/ke. Razpis je odprt za vsa znanstvena področja, pri čemer so med prioritetami interdisciplinarne raziskave.

Aktualni razpis za nove COST je odprt do 23. oktobra 2024.

Za dodatna vprašanja smo na voljo.

26. 7. 2024

Obvestila o evropskih in mednarodnih razpisih, dogodkih in novicah

23. 7. 2024

Dan dobrodošlice za mednarodne študentke in študente