28. 8. 2023

Razstava: Zaslužni prof. dr. Jurij Kunaver – 90 letnik

Tokratna razstava obeležuje življenjski jubilej zaslužnega prof. dr. Jurija Kunaverja, ki je v svojem izjemno plodnem življenju zaslužen tudi za to, da imamo na Pedagoški fakulteti UL knjižnico v četrtem nadstropju.

Več si lahko preberete v njegovih spominih na čas, ko je bil dekan Pedagoške akademije: Zbornik Ob 50-Letnici Višje Pedagoške Šole, Pedagoške Akademije, Pedagoške Fakultete na strani 81–83.

Zaslužni prof. dr. JURIJ KUNAVER – 90 letnik

Redni univerzitetni profesor za fizično geografijo in didaktiko, pobudnik in soustanovitelj Društva učiteljev geografije Slovenije je osnoval revijo Geografija v šoli. V okviru Zveze organizacij za tehnično kulturo Slovenije je od leta 1985 do 1987 vodil tri alpske mladinske raziskovalne tabore v Bovcu. Bil je aktiven jamar in planinec ter mentor na Univerzi za tretje življenjsko obdobje v Ljubljani.

Od 1974 do 1986 je bil na Pedagoški akademiji Univerze v Ljubljani sprva profesor višje šole, od 1978 pa kot docent za geografijo.

Dekan Pedagoške akademije (1977–79),

predsednik gradbenega odbora za izgradnjo Pedagoškega centra za Bežigradom (1978–84),

zaslužen za izgradnjo četrtega nadstropja stavbe UL PEF.

Pedagoška fakulteta mu je podelila Zlato plaketo ob 40-letnici Pedagoške akademije Univerze v Ljubljani (17. 11. 1988) in Zlato plaketo ob 60-letnici Pedagoške fakultete (27. 9. 2007).

Čestitke spoštovanemu zaslužnemu profesorju in poklon za vse njegovo delo.

Vabljeni k ogledu priložnostne razstave v vitrini pred vhodom v knjižnico.

17. 5. 2024

Poletno šolo Bovec

17. 5. 2024

Obvestila o evropskih in mednarodnih razpisih, dogodkih in novicah