30. 1. 2024

Vljudno vabljeni na otvoritev

Razstave izdelkov 16. Mednarodne

kiparske kolonije mladih Črnomelj,

ki bo v torek, 13. 2. 2024, ob 11.00 uri.

Ivona Junušić, Črnomaljska venera, Siporeks, Mentor: Boštjan Kavčič; Skupna zmagovalka MKKMČ 2023

Več o koloniji si lahko ogledate na: https://www.zik-crnomelj.eu/sl/kulturazamlade/mednarodna-kiparska-kolonija-mladih/mednarodna-kiparska-kolonija-mladih/

Razstava bo na ogled 13. 2. do 1. 3. 2024,

od ponedeljka do petka med 8. in 18. uro in v soboto med 8. in 14. uro.

16. MEDNARODNA KIPARSKA KOLONIJA MLADIH ČRNOMELJ

30. in 31. marca 2023 je v Kulturnem domu Črnomelj in njegovi okolici potekala 16. Mednarodna kiparska kolonija mladih Črnomelj, ki jo organizira ZIK Črnomelj.

32 mladih kiparjev med 12 in 15 let starosti iz Slovenije, Hrvaške in Srbije je ustvarjalo v štirih delavnicah:

1. Keramika (mentorica: Satya Pene),

2. Siporeks (mentor: Boštjan Kavčič),

3. Montažna plastika (mentor: Vasja Nanut) in

4. Instalacija (mentorica dr. Bea Tomšič Amon).

Tema ustvarjanja »Brez mej« se navezuje na odpiranje meja v smislu povezovanja med narodi, premikanja le-teh v naših glavah, razmišljanje izven okvirja. Temo želimo povezati tudi z ekologijo in trajnostnim ravnanjem.

Likovna dela je ocenjevala tričlanska strokovna komisija: 1. Urška Toman (akademska kiparka), 2. Tejka Pezdirc (akademska kiparka) in 3. Robert Lozar (akademski slikar). Komisija bo izbrala najboljšega kiparja v vsaki od delavnic, skupnega zmagovalca kolonije in dobitnika posebne nagrade – vlivanje kiparskega izdelka v bron, ki ga podarja podjetje Livartis d.o.o.

V sklopu kolonije je bilo več spremljevalnih dogodkov:

– V četrtek, 30. 3., ob 19.30 na parkirišču pred gradom: Prižig velikonočnih lampijonov, ki jih je ustvarilo 9 belokranjskih zavodov in društev, ki skrbijo za čisto in urejeno okolje, ozaveščajo o pomenu čistega okolja ter trajnostni razvoj v Beli krajini: Komunala Črnomelj, Komunala Metlika, Krajinski park Lahinja (RIC Bela krajina), Krajinski park Kolpa, Gobarsko društvo Bela krajina, Planinsko društvo Črnomelj, ŠTD Vinica, Društvo Proteus in Sadjarsko društvo Bele krajine.

– v četrtek, 30. 3. ob 20.30 v Kulturnem domu Črnomelj: »Vrnitev«, odprtje razstave slik Roberta Lozarja;

– v četrtek, 30. 3. ob 20.30 v Kulturnem domu Črnomelj: »Skriveni svijet«, odprtje 3D razstave učencev OŠ Ernestinovo (HR);

– v petek, 31. 3., ob 17.00 v Kulturnem domu Črnomelj: Razglasitev najboljših kiparjev in odprtje razstave nastalih izdelkov.

Dodatne informacije: kolonija.mladih@zik-crnomelj.si

Tadej Fink,

koordinator in organizator kulturnih programov

Nekaj utrinkov z otvoritve razstave.

Revije – mesečne novosti

26. 4. 2024

Podaljšano upravičeno obdobje za izvedbo Erasmus+ prakse

Uradne ure referata