9. 4. 2024

Obravnava meril zaupanja vrednih repozitorijev z raziskovalci_15.4.2024 ob 10. uri

Javna agencija za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije (ARIS) bo dne 15. 4. 2024 ob 10:00 uri organizirala sestanek z naslovom »Obravnava meril zaupanja vrednih repozitorijev z raziskovalci«.

ARIS je v sodelovanju s strokovnjaki knjižnične dejavnosti in infrastrukture odprte znanosti na osnovi Uredbe o izvajanju znanstvenoraziskovalnega dela v skladu z načeli odprte znanosti (Uradni list RS, št. 59/23) pripravil osnutek meril za opredelitev zaupanja vrednih repozitorijev za znanstvene publikacije in raziskovalne podatke, s katerim je raziskovalce seznanil na Informativnih dnevih za vodje programskih skupin med 11. in 15. 3. 2024.

ARIS želi z deležniki raziskovalne sfere obravnavati osnutek meril za opredelitev zaupanja vrednih repozitorijev tudi podrobneje, zato v ta namen organizira sestanek in predhodno obravnavo predloga meril.

Na sestanek se je potrebno prijaviti, potekal bo v živo v sejni sobi ARIS (število mest je omejeno), hkrati se ga bo možno udeležiti tudi preko videokonferenčne povezave: https://us02web.zoom.us/j/86862350965?pwd=ejlSbGwwMTI4NkVQWi8wOGc0UHVUUT09.

Prosimo, da se na sestanek prijavite na e-naslov: odprtaznanost@aris-rs.si, v sporočilu navedite želeni način udeležbe.

Raziskovalci ste vabljeni, da pred sestankom pregledate osnutek meril in podate komentarje nanj na naslednji povezavi, do vključno 10. 4. 2024.

Vsebina tega sporočila je bila 4. 4. 2024 objavljena kot novica Izvedba obravnave meril zaupanja vrednih repozitorijev z raziskovalci na spletni strani ARIS.

Vljudno povabljeni k sodelovanju!

Revije – mesečne novosti

26. 4. 2024

Podaljšano upravičeno obdobje za izvedbo Erasmus+ prakse

Uradne ure referata