19. 4. 2024

Najava razpisa za (so)financiranje Gravitacije

Obveščamo vas, da bo ARIS predvidoma 23. 4. 2024 objavil Javni razpis za (so)financiranje Gravitacije.

Javni razpis je namenjen konzorciju znanstvenikov, ki izvajajo inovativne in vplivne raziskave znotraj svoje discipline. Namen je spodbujanje konzorcijev, ki imajo potencial, da pridejo v absolutni svetovni vrh na področju raziskav ali pa so to raven že dosegli. Konzorciji pomembno prispevajo k usposabljanju nadarjenih raziskovalcev.

Predmet javnega razpisa za (so)financiranje Gravitacije je izvedba pilotnih projektov razvoja in uvedbe inovativnih rešitev na treh znanstvenih področjih: humanistične in družbene vede, naravoslovne in tehnične vede ter biomedicinske vede in znanost o življenju.

Sofinanciralo se bo izvajanje 4 projektov konzorcijev raziskovalcev, usmerjenih v inovativne in vplivne raziskave (v nadaljnjem besedilu: projekti gravitacija), in sicer po en projekt na vsakem od naslednjih tematskih področji:

• Umetna inteligenca,
  • Polprevodniki,
  • Jezikovne tehnologije,
  • Kvantne tehnologije.

(So)financiralo se bo perspektivne raziskovalne projekte, ki na lestvici ravni tehnološke razvitosti dosegajo TRL 1/2-4/5.

Okvirni obseg sredstev za realizacijo javnega razpisa je 3.000.000,00 EUR letno za obdobje 2024, 2025, 2026, pri čemer je (so)financiranje v letu 2025 in 2026 odvisno od proračunskih zmožnosti v tem letu.

Javni razpis bo realiziran glede na razpoložljiva sredstva v proračunu Republike Slovenije in finančnem načrtu ARIS.

Predvideno je (so)financiranje štirih projektov, ki bodo v postopku ocenjevanja prejeli najboljšo skupno oceno na vsakem od tematskih področji. Vsak projekt bo (so)financiran v okvirni višini 2.250.000,00 EUR, kar znaša okvirno 750.000,00 EUR na projekt letno oziroma v sorazmerni višini glede na obdobje trajanja projektov gravitacije.

Projekte gravitacije bo ARIS (sofinancirala do 100% upravičenih stroškov projekta.

Dodatne informacije se nahajajo v Osnutku za javno posvetovanje v priponki. Univerza je že poslala določene opombe v zvezi z razpisom na ARIS.

Ko bo znanih več informacij, vam jih posredujemo.

Gravitacija_razpis_18042024_

Revije – mesečne novosti

26. 4. 2024

Podaljšano upravičeno obdobje za izvedbo Erasmus+ prakse