Matic Pavlič

Specialnopedagoški vidiki inovativnih pristopov k učenju in poučevanju študentov s posebnimi potrebami v visokošolskem prostoru

Leto izida: 2022

ISBN: 978-961-7128-97-0 (PDF)

Specialnopedagoški vidiki inovativnih pristopov učenja in poučevanja študentov s posebnimi potrebami v visokošolskem prostoru je monografija, ki se ukvarja z analizo in priporočili za vključevanje študentov s posebnimi potrebami v visoko šolstvo in je namenjena visokošolskim učiteljem, strokovnim delavcem, študentom in odločevalcem. Čeprav je tema monografije vključevanje, v naslovu ni omenjen izraz ‘inkluzija’, ki je v zadnjih desetletjih prevladujoč pristop k osebam s posebnimi potrebami v družbi, vzgoji in izobraževanju ter konkretno v visokem šolstvu. Uvod v monografijo pojasnjuje, zakaj je izraz ‘inkluzivni pristopi’ smiselno nadomestiti z izrazom ‘inovativni pristopi’. Hkrati uvod napoveduje posamezna poglavja v monografiji, ki s svojo strukturo celostno odgovarjajo na vprašanja učenja in poučevanja študentov s posebnimi potrebami v (slovenskem) visokošolskem prostoru.

Več kot nobena, a manj kot tisoč in ena rešena naloga iz linearne algebre

Matematika v umetnosti

Vzgoja predšolskega otroka

Zagotavljanje kakovostnega znanja naravoslovja s pomočjo submikroreprezentacij