Bojan Dekleva (ur.), Špela Razpotnik (ur.)

Čefurji so bili rojeni tu: življenje mladih priseljencev druge generacije v Ljubljani

Leto izida: 2002

ISBN: 978-961-253-148-5

Knjiga predstavlja del ugotovitev raziskovalne naloge, ki je potekala v letih 2000 in 2001. Pobuda za raziskovanje je prišla iz Kriminološkega inštituta v Hannovru, ki je organiziral obsežnejšo primerjalno raziskavo o nasilju in priseljencih v državah Nemčije, Turčije, Poljske, Rusije, Slovenije in drugih. V knjigi so poglavja na temo slovenskega konteksta migracij, manjšin in vprašanja moči, kriminološkega pogleda na migracije in narodnostne manjšine, nasilja in koncepta moškosti, raziskovanje povezav med migracijami in odklonskostjo v Sloveniji idr.

Inovativno učenje in poučevanje za kakovostne kariere diplomantov in odlično visoko šolstvo: specialne didaktike v visokošolskem prostoru

Aktivnosti za spodbujanje in razvijanje timskega dela: priročnik za timsko delo v šoli

Spodbujajmo razvoj zdrave otrokove samopodobe v začetku šolanja: priročnik za učitelje prvega triletja osnovne šole

Prostor igre