20. 12. 2023

Odprt je drugi razpis programa Interreg Podonavlje

Odprt je drugi razpis programa Interreg Podonavje (Interreg Danube Region Programme), katerega cilj je finančno podpreti transnacionalne projekte, ki prispevajo k razvoju inovativnejšega, bolj trajnejšega in socialnega Podonavja.

Projekti morajo naslavljati eno od naslednjih prioritet: zeleno, nizko-ogljično Podonavje; bolj socialno Podonavje in boljše upravljanje Podonavja.

Priority 2 – A greener, low carbon Danube Region

SO2.2: Promoting climate change adaptation capacities in the Danube Region and disaster management on transnational level in relation to environmental risks, taking into account ecosystem-based approaches

SO2.3: Sustainable, integrated, transnational water and sediment management in the Danube River Basin ensuring good quality and quantity of waters and sediment balance

SO2.4: Protecting and preserving the biodiversity in ecological corridors and eco-regions of transnational relevance in the Danube Region

Priority 3 – A more social Danube Region

SO3.1: Accessible, inclusive and effective labour markets

SO3.2: Accessible and inclusive quality services in education, training and lifelong learning

SO3.3: Enhancing the role of culture and sustainable tourism in economic development, social inclusion and social innovation

Priority 4 – A better cooperation governance in Danube Region

SO4.2: Increased institutional capacities for territorial and macro-regional governance

Več informacij o razpisu in projektna dokumentacija so na voljo na naslednji povezavi: Interreg Danube (interreg-danube.eu).

Prijava

Rok za oddajo polnih projektnih predlogov je v petek, 29. marca 2024, ob 14:00 uri. Razpis je pripravljen v enem koraku in je treba oddati vso potrebno dokumentacijo. Začetek izvajanja projekta je predviden v začetku leta 2025. Projekti lahko trajajo največ 36 mesecev in morajo biti zaključeni do 31. decembra 2028.

Prijavitelji morajo projektno prijavo predložiti v elektronski obliki preko sistema “Jems”, povezava Interreg Danube (interreg-danube.eu).

Webinar za prijavitelje bo v ponedeljek, 20. novembra, med 10. in 14. uro. Rok za prijavo na webinar je do 17. novembra do 10. ure. Prijava: Interreg Danube (interreg-danube.eu) Informativni dan slovenske kontaktne točke bo 28. novembra.

Partnerstvo

Upravičenih držav v programu je 14 – 9 držav članic EU (Avstrija, Bulgarija, Hrvaška, Madžarska, Češka, Nemčija: deželi Baden Württemberg in Bavarska, Romunija, Slovaška in Slovenija) ter 5 partnerskih držav (Bosna in Hercegovina, Republika Moldavija, Črna Gora, Srbija in Ukrajina – province Chernivetska Oblast, Ivano-Frankiviska Oblast, Zakarpatska Oblast, Odessa Oblast). Posebnost tega razpisa je, da lahko upravičenci iz Ukrajine sodelujejo le kot partnerji in ne tudi prijavitelji.

V projektu morajo sodelovati najmanj trije partnerji iz treh različnih držav, pri čemer mora biti najmanj en partner iz države članice EU. Sodelovanje partnerjev iz držav, ki niso članice EU, ni obvezno, je pa zelo priporočljivo in bo ocenjevano.

Financiranje

Program ne zagotavlja predfinanciranja. Stroški bodo povrnjeni na podlagi vmesnih poročil. Povračila bodo izvedena v roku 10 mesecev po njihovem nastanku, zato morajo imeti partnerji dovolj lastnih sredstev za zagotovitev izvajanja projekta. Financiranje je v višini 80% odstotkov, ostalih 20% lahko organizacije zagotovijo z nacionalnimi sredstvi, lastnimi sredstvi (javnimi ali zasebnimi) in/ali drugimi (npr. regionalni/lokalnih in drugi viri).

Nacionalna kontaktna točka:

Anton Pavlin

e-pošta: anton.pavlin@gov.si

17. 5. 2024

Poletno šolo Bovec

17. 5. 2024

Obvestila o evropskih in mednarodnih razpisih, dogodkih in novicah

16. 5. 2024

DIGITAL FIRST Newsletter