22. 3. 2024

Odprt je 3. razpis Interreg Europe

Objavljen je 3. razpis medregionalnega programa Interreg Europe, ki pa bo tudi zadnji razpis v finančni shemi 2021-27, ki je odprt za vsa področja. Cilj programa je podpreti projekte, ki prispevajo k izboljšanju regionalnih razvojnih politik, vključno s programi strukturnih skladov.

PODROČJA RAZPISA

• Pametnejša Evropa
  • Bolj zelena Evropa
  • Bolj povezana Evropa
  • Bolj socialna Evropa
  • Evropa, ki je bližje državljanom
  • Boljše upravljanje

PARTNERSTVO

Programu se je pridružilo sedem novih članic. Partnerstvo mora vključevati partnerje iz štirih od skupno petih geografskih področij:

• sever (Danska, Estonija, Finska, Nemčija, Latvija, Litva, Norveška, Švedska),
  • vzhod (Avstrija, Bulgarija, Češka, Madžarska, Poljska, Romunija, Slovaška, Slovenija),
  • jug (Hrvaška, Ciper, Grčija, Italija Malta, Portugalska, Španija),
  • zahod (Belgija, Francija, Irska, Luksemburg, Nizozemska, Švica) in
  • države kandidatke (Albanija, BIH, Moldavija, Črna gora, Severna Makedonija, Srbija in Ukrajina), pri čemer je zelo zaželeno, da partnerstvo vključuje tudi države kandidatke.

Priporoča se vključitev od 5 do 8 regij.

ROK PRIJAVE IN FINANCIRANJE

Rok za prijavo projektnih prijav se izteče 7. junija 2024 ob 12. uri. Prijavnico je potrebno oddati prek Interreg portala.

Financiranje je predvideno v višini 80%. Trajanje projekta je določeno na štiri leta.

V primeru, da vsa sredstva na razpisu ne bodo podeljena, bo pripravljen dodaten razpis, ki pa zagotovo ne bo odprt za vsa področja. Celoten razpis je na voljo tukaj.

NACIONALNA KONTAKTNA TOČKA

Urška Trojar

urska.trojar@gov.si

Revije – mesečne novosti