22. 3. 2024

Izzivi odprtih inovacij – priložnost zveze EUTOPIA za kratkotrajno mobilnost študentk in študentov vseh študijskih smeri 1. in 2. stopnje

Prva je na vrsti že čez dober mesec, in sicer bodo na 5-dnevnem dogodku na romunski Univerzi Babes-Bolyai v Cluju študenti in študentke z 10 univerz članic zveze EUTOPIA med 15. in 19. aprilom 2024 v živo reševali izzive s področij:

• trajnosti in modelov krožnega gospodarstva,
  • varnosti na spletu za mala in srednja podjetja,
  • umetne inteligence in ekonomike zdravstva.

Stroški nastanitve, prevoza in prehrane so kriti, rok za oddajo prijav je 25. 3. 2024 do 8.00 na e-naslov eutopia.student@uni-lj.si. Več o samem razpisu in pogojih prijave najdejo na tej povezavi. Vabljeni so študenti in študentke 1. in 2. stopnje vseh študijskih programov.

Druga pa je 4-tedenska virtualna mednarodna poletna praksa TeamWork, ki združuje multidisciplinarno in multiuniverzitetno ekipo do 8 študentov in študentk z univerz Zveze EUTOPIA. Praksa je plačana, poteka od 24. junija do 19. julija 2024, zahteva nekajurno tedensko delo na projektu organizacije ob podpori organizacijskega mentorja. Študenti in študentke pridobivajo:

• mednarodne izkušnje,
  • medkulturno razumevanje,
  • razvijajo različne veščine,
  • širijo svojo poklicno mrežo …

Prijave zbiramo prek POPR-a, in sicer do 25. 3. 2024, več o samem razpisu in pogojih prijave pa najdejo na tej povezavi. Razpis je odprt za študente in študentke prve in druge stopnje vseh študijskih smeri.

Zagovor doktorske disertacije kandidatke Petre Brdnik Juhart

RAZSTAVA: Tudi drevesa so