16. 5. 2023

Naravoslovni dan v ZOO Ljubljana v sodelovanju s študenti Pedagoške fakultete

V nedeljo, 21. maja 2023 bo v ljubljanskem živalskem vrtu potekal naravoslovni dan, ki ga pripravljajo študentje Pedagoške fakultete v Ljubljani v sodelovanju z ZOO Ljubljana. Naravoslovni dan bo potekal od 9. do 13. ure. Študentje so se na dogodek pripravljali v okviru izbirnega predmeta: »Narava v vrtcu, vrtec v naravi«.

Naravoslovni dan smo v letu 2023 posvetili nekaterim ogroženim živalskim vrstam, ki jih gojijo v ZOO Ljubljana. Zato smo dogodivščine pripravili pri šimpanzih, nubijskih žirafah, mačjih pandah ter azijskih levih. Obiskovalci bodo imeli priložnost opazovati ter si ogledati različne biološke materiale kot so sledi, dlaka in kože ter ob tem izvedeti veliko novega in zanimivega. Spoznali bodo vzroke ogroženosti teh živali, kako lahko prispevamo za njihovo zaščito v naravnem okolju ter kako lahko ravnamo, da vsakodnevno prispevamo k varstvu narave in bolj sonaravnemu življenju.

Ob tem bodo lahko obiskovalci spoznavali tudi drobne in pogosto spregledane živali v naši bližnji okolici, kot so polži, različne žuželke ter paglavci in druge živali mlake. Potekale pa bodo tudi delavnice odprave predsodkov do kač, pajkov in žuželk.

Dogodek je namenjen prav vsem obiskovalcem.

Lepo vabljeni!

16. 5. 2024

DIGITAL FIRST Newsletter

15. 5. 2024