17. 3. 2023

Kresničke vabijo na srečanje ob knjigi

V četrtek 13. 4. 2023 ob 17.00 v čitalnici knjižnice PEF razpravljamo o zanimivem delu francoskega pisatelja Alberta Camusa z naslovom Kuga.

Dogajanje je postavljeno v alžirsko mesto Oran, kjer izbruhne kuga. V dnevniški maniri se roman ukvarja z eksistencialnimi vprašanji, ki jih naplavi pojav kužne bolezni. Ukvarja se s človekovimi notranjimi boji, ki se odvijajo ob nastopu izrednih zunanjih okoliščin, sooči nas s celim spektrom različnih mogočih odzivov: od iskanja religioznih razlag pa do znanstvenih, od bega do soočanja z usodo …

Priložnost za ponovno refleksijo situacije pandemije, ki je za nami, z varne časovne distance.

Bralni krožek Kresničke je namenjen zaposlenim, študentkam in študentom in drugim ljubiteljem knjige ter razmisleka… vabimo nove člane in članice k udeležbi!

Gregor Torkar in Špela Razpotnik

Zagovor doktorske disertacije kandidatke Petre Brdnik Juhart