O fakulteti

Katedra za didaktiko družboslovja in naravoslovja

Katedra za didaktiko družboslovja in naravoslovja povezuje temeljne in specialnodidaktične predmete s področja družboslovja in naravoslovja.

Štipendije za študente nekaterih pedagoških študijskih programov

Šahovska simultanka na PEF

Erasmus+ projekt INCTCORPS

Poslanstvo

Katedra za didaktiko družboslovja in naravoslovja povezuje temeljne in specialnodidaktične predmete s področja družboslovja in naravoslovja z namenom poglobljenega delovanja na področju didaktičnih značilnosti pouka v prvih dveh vzgojno-izobraževalnih obdobjih osnovne šole in tudi na področju poučevanja otrok s posebnimi potrebami. Ob tem članice in člani katedre aktivno sodelujejo z različnimi institucijami, ki sooblikujejo slovenski šolski sistem (Zavod Republike Slovenije za šolstvo, Državni izpitni center ipd.), sodelujejo z založbami pri pripravi učnih gradiv in skrbijo za popularizacijo družboslovnih in naravoslovnih vsebin v javnosti.

Pedagoška dejavnost

Predmeti na Oddelku za razredni pouk:

• Družboslovje
  • Naravoslovje
  • Didaktika družboslovja
  • Didaktika naravoslovja
  • Medpredmetno povezovanje
  • izbirni predmeti: Kulturna dediščina, Spoznavamo in predstavljamo Slovenijo, Prometna vzgoja in kolesarski izpit v osnovni šoli, Interkulturna Slovenija v multikulturni Evropi, Družboslovje – zgodovina, Izbrane teme iz družboslovja, Didaktične igre v naravoslovju

Predmeti na Oddelku za specialno in rehabilitacijsko pedagogiko:

• Učenje in poučevanje otrok s posebnimi potrebami – družboslovje
  • Učenje in poučevanje otrok s posebnimi potrebami – naravoslovje

Članice in člani katedre sodelujejo še:

• v dodiplomskih študijskih programih na UP (Pedagoška fakulteta, Oddelek za razredni pouk),
  • v podiplomskih študijskih programih na Pedagoški fakulteti UL,
  • pri stalnem strokovnem izpopolnjevanju diplomantov Pedagoške fakultete in diplomantov drugih fakultet,
  •  v mednarodnem programu EPTE (European Primary Teacher Education).

Raziskovalna dejavnost

Članice in člani katedre raziskujejo tako temeljno stroko kot njeno specialnodidaktično interpretacijo in prenos spoznanega v prakso, znanstvene članke objavljajo v slovenskih in mednarodnih znanstvenih revijah, so avtorice in avtorji znanstvenih in strokovnih monografij, učbenikov in priročnikov, sodelujejo na mednarodnih znanstvenih in strokovnih posvetih.

Podrobneje o katedri

Predstojnica: doc. dr. Irena Hergan

Članice in člana katedre:

IME IN PRIIMEK NAZIV
dr. Irena Hergan docentka