O fakulteti

Katedra za matematiko in didaktiko matematike

Katedra je namenjena razvijanju novih znanj s področij matematike in didaktike matematike in prenašanju teh znanj na bodoče generacije učiteljev matematike.

Erasmus+ projekt INCTCORPS

Zagovor doktorske disertacije kandidatke Lisjete Thaqi Jashari

Zagovor doktorske disertacije kandidatke Sabine Višček

Poslanstvo

Katedra za matematiko in didaktiko matematike vključuje pedagoške delovce in raziskovalce, ki se na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani ukvarjamo z matematiko in didaktiko matematike.

Pedagoška dejavnost

Člani Katedre izvajamo svoje pedagoško delo v okviru prvostopnejskega študijskega programa Dvopredmetni učitelj, smer matematika, in drugostopenjskega študijskega programa Predmetno poučevanje, smer matematika.

Poleg tega izvajamo matematične in didaktično matematične predmete na ostalih smereh programa Dvopredmetni učitelj in študijskih programih Razredni pouk in Predšolska vzgoja. Sodelujemo tudi pri izvedbi študijskega programa tretje stopnje Izobraževanje učiteljev in edukacijske vede.

Raziskovalna dejavnost

Člani katedre raziskovalno delujejomo tako na področju didaktike matematike kot tudi na različnih strokovnih matematičnih področjih. Vpeti smo v programske skupine in mednarodne projekte na Univerzi v Ljubljani, Inštitutu za matematiko, fiziko in mehaniko in Univerze na Primorskem.

Podrobneje o katedri