O fakulteti

Katedra za gospodinjstvo in didaktiko gospodinjstva

V okviru katedre zproučujemo poučevanje vsebin modulov gospodinjstva v predšolski vzgoji in v osnovni šoli.

Erasmus+ projekt INCTCORPS

Zagovor doktorske disertacije kandidatke Lisjete Thaqi Jashari

Zagovor doktorske disertacije kandidatke Sabine Višček

Poslanstvo

V okviru katedre za gospodinjstvo in didaktiko gospodinjstva proučujemo poučevanje vsebin modulov gospodinjstva v predšolski vzgoji in v osnovni šoli, raziskovalno delo poteka tudi na področju prehranskega izobraževanja v povezavi z zdravjem ter na področju potrošniške vzgoje. Poleg tega proučujemo tudi perspektive družinskega podjetništva.

Raziskovalna dejavnost

Na Katedri za gospodinjstvo in gospodinjsko izobraževanje raziskujemo raven prehranske, finančne in gospodinjske pismenosti ter prehranjevalne navade različnih skupin prebivalstva.
Ukvarjamo se s potrošniškim izobraževanjem in poučevanjem izbranih vsebin s področja tekstilstva in mode v povezavi s trajnostnim razvojem. Na področjih ekonomike, tekstilstva, bivalnega okolja, prehrane in zdravega življenjskega sloga razvijamo metode didaktičnega pristopa k poučevanju omenjenih vsebin.

Podrobneje o katedri

Predstojnik: doc. dr. Stojan Kostanjevec

Člani/ice katedre za gospodinjstvo in gospodinjsko izobraževanje

IME IN PRIIMEK