30. 11. 2022

Razstava študentskih del pri predmetih Osnove keramike in Kreativna keramika v študijskem letu 2021/22

9. 11. – 28. 11. 2022

Razstava nadaljuje tradicionalni pregled študentskih del v osnovnih keramičnih tehnikah, nastalih v prvem semestru študija likovne pedagogike in nekoliko ambicioznejše poizkuse nadgradnje le-teh v tretjem semestru. V št. letu 2021/22 smo se veselili ponovnega neoviranega dela v ateljeju, po letu karantene in dela na daljavo, ki je delno zmanjšala tudi našo delovno kontinuiteto in raziskovalno vnemo.

Delom v keramičnih tehnikah engoba, podglazura in glazura prvega letnika sledijo dela ulita v glini ali kombinirana oziroma nadgrajena z drugimi nekeramičnimi materiali. Slednja so nastala pri izbirnem predmetu Kreativna keramika v drugem letniku Likovne pedagogike.

Vsem študentkam se zahvaljujem za ustvarjalni prispevek na razstavi, še posebej  demonstratorki Maji Bobnar, ki se predstavlja z deli v raku tehniki. Te tehnike se imamo namen lotili v bližnji prihodnosti, saj je zaradi zahtevnih pogojev izvedbe na Pedagoški fakulteti še ne moremo izvajati.

Ja, veliko novih idej snujemo tudi v kontekstu tradicionalnih »keramičnih piknikov«, ko si izmenjamo ideje in izkušnje tudi z bivšimi študentkami aktivnimi in uspešnimi na področju keramike tudi po študiju.

prof. Mirko Bratuša

Razstavljajo

študentke 1. letnika 2021/22: Čušin Matija Jošt, Jesenko Meta, Kadivec Katja, Kajfež Lana, Kalin Kristina, Kočar Anja, Korbar Neža, Marks Lea, Muhar Ana, Perenič Maruša, Perinčič Metka, Pompe Zarja, Sever Jana, Simončič Lili, Stiković Sanja, Žgur Julija,

študentke 2. letnika 2021/22: Berkopec Mojca, Gabrovec Špela, Golavšek Nika, Kontrec Liu, Križ Maša, Šega Neža in