20. 1. 2023

Študentke in študenti, ki zmorejo in hočejo več: podpora med študijem

Vabilo na posvet

ŠTUDENTKE IN ŠTUDENTI, KI ZMOREJO IN HOČEJO VEČ
PODPORA MED ŠTUDIJEM

Vabimo vas na posvet Študentke in študenti, ki zmorejo in hočejo več: podpora med študijem, ki bo v

četrtek, 26. 1. 2023, ob 9:00
v predavalnici P 104 (prvo nadstropje) Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani,
Snežniška ulica 5.

Namen posveta je predstaviti obstoječe stanje dela z nadarjenimi študentkami in študenti in ga umestiti v evropski visokošolski prostor, izpostaviti zaznane izzive in vprašanja, ki se odpirajo in spodbuditi strokovni dialog o nadaljnjem delu.

Učinkovita podpora, svetovanje in spodbujanje razvoja nadarjenosti niso pomembni le za nadarjene posameznike, temveč tudi za družbo v celoti.

Kdo so nadarjeni? Kakšni so pozitivni učinki podpore v razvoju nadarjenih študentk in študentov? Kako podpreti učitelje in druge strokovnjake za učinkovito mentorstvo nadarjenim?

Vljudno vabljeni na posvet, kjer bomo skozi primere dobre prakse in razpravo poskušali poiskati odgovore in oblikovati predloge, ki bodo osnova za širšo javno razpravo.

Prijave do torka, 24. 1. 2023, v portalu POPR.

24. 4. 2024

Raziskovalni simpozij Wallace 19.–21. 5. 2024