Novica

Objavljeno: 22. 07. 2019 ob 09:58    Starost: 118 dni

Članek prof. dr. Dušana Repovša s soavtorjema izbran med "Odlične v znanosti 2018"

Raziskovalni članek avtorjev D.J. Garitya, D.D. Repovša in D.G. Wrighta z naslovom "Contractible 3-manifolds and the double 3-space property", ki je bil objavljen v ugledni reviji Transactions of the American Mathematical Society, je bil izbran med "Odlične v znanosti 2018".

 

Izbor so pripravile članice in člani znanstvenih svetov ved, potrdil pa ga je Znanstveni svet Agencije. Celoten izbor bo v pisni obliki predstavljen v Letnem poročilu agencije za leto 2018, ki bo izšlo v prvi polovici naslednjega leta. 

 

"Odlični v znanosti" je projekt, ki ga Javna agencija za raziskovalno dejavnost RS izvaja v okviru promocije znanosti. Namenjen je predstavitvi znanstvenih dosežkov strokovni in splošni javnosti ter spodbujanju povezav med potrebami družbe in rešitvami, ki jih znanost lahko ponudi.

 

Referenca:  Contractible 3-manifolds and the double 3-space property, Trans. Amer. Math. Soc. 370:3 (2018), 2039-2055.


www.pef.uni-lj.si uporablja piškotke. Več informacij Zapri